(ZDJĘCIA) Wicepremier Sasin odwiedził gminę Łęczyca. Czego dotyczyła wizyta?

Dziś w Wilczkowicach pojawili się wicepremier Jacek Sasin i Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Wicepremier Jacek Sasin przebywał w poniedziałek w województwie łódzkim. W trakcie wizyty minister aktywów państwowych w towarzystwie przedstawicieli lokalnych władz samorządowych przyglądał się nowej drodze w Wilczkowicach Górnych – inwestycji zrealizowanej w większości ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Wicepremier uczestniczył również w prezentacji nowoczesnej sali gimnastycznej wybudowanej przy miejscowej szkole podstawowej. Uczniowie szkoły mogą korzystać z tego funkcjonalnego obiektu sportowego od początku bieżącego roku szkolnego.

– Nowe inwestycje w Wilczkowicach Górnych to doskonały przykład współpracy rządu z samorządem. Jestem przekonany, że nowoczesna infrastruktura podniesie komfort życia mieszkańców – powiedział wicepremier Jacek Sasin.

Pan Premier podkreślił dobrą współpracę rządu z samorządami, czego efektem jest przebudowa dróg gminnych nr. 312 342; 312 344; 313 340 w Wilczkowicach, które zostały dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych oraz budowa hali sportowej przy SP. w Wilczkowicach powstałej przy ogromnym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyk. Gmina Łęczyca jest dobrym przykładem takiej właśnie współpracy komentuje senator RP Przemysław Błaszczyk, który także wziął udział w spotkaniu.

W Wilczkowicach poza Jackiem Sasinem i Grzegorzem Schreiberem pojawili się także między innymi senator Przemysław Błaszczyk, poseł Marek Matuszewski czy wójt gminy Łęczyca Jacek Rogoziński.

Źródło: fb.com/Przemysław Błaszczyk

Więcej wiadomości:


Ostatnio dodane: