(ZDJĘCIA) Ogólnopolska akcja #sadziMY w Świnicach Warckich

18 września 2020 zainaugurowała druga ogólnopolska akcja sadzenia drzew pod hasłem #sadziMY. Udział w tej akcji bierze również gmina Świnice Warckie.

W dniu 18.09.2020 roku Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda oficjalnie zainaugurowali drugą ogólnopolską akcję sadzenia drzew pod hasłem #sadziMy.

– Od samego początku liczyliśmy, że ta akcja zjednoczy nasze społeczeństwo we wszystkich zakątkach kraju. Apelujemy do Polaków, do wszystkich którzy kochają drzewa, by poszli do swojego nadleśnictwa, wzięli sadzonkę i posadzili drzewo. To bardzo ważne, to nie jest działanie tylko na dzisiaj i tylko dla nas, ale także dla przyszłości. Las to oczyszczanie powietrza, produkcja tlenu i pochłanianie dwutlenku węgla, to ogromnie istotne także z konieczności, jaką jest ochrona klimatu – apelował prezydent.

W tą akcję włączyła się również gmina Świnice Warckie. W tym dniu z rąk pani Ilony Żółtowskiej Starszego Specjalisty SL ds. ochrony ekosystemów, edukacji leśnej i komunikacji społecznej, otrzymaliśmy darmowe sadzonki rodzimych gatunków drzew, które dystrybuowane były z szkółki leśnej w „Kiejszach” Nadleśnictwa Koło.

Akcję sadzenia drzew w naszej gminie zainaugurowały W-ce wójt Pani Anna Matusiak oraz Pani Monika Galankiewicz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Drzewa przyozdobią plac imprezowy przy ulicy Jana Pawła II oraz kompleks sportowo – rekreacyjny w Świnicach Warckich.

Więcej wiadomości:


Ostatnio dodane: