(ZDJĘCIA) Medale i rekordy łęczyckich lekkoatletów na Mistrzostwach Polski

Wielkim sukcesem dla zawodników MKLA zakończyły się rozgrywane w Łodzi Mistrzostwa Polski w Wielobojach. W roczniku U-16 srebrny medal i tytuł v-ce Mistrza Polski zdobył Sebastian Antosiak.

Pięciobój młody lekkoatleta ukończył świetnym wynikiem (2896 pkt), który jest nowym rekordem Okręgu Łódzkiego. Najlepiej spisał się w pchnięciu kulą (10.64 m 1 m-ce) i skoku wzwyż (182 cm, 2 m-ce). Wysoką siódmą lokatę zajął Hubert Woźniak 2558 pkt, dwunasty był Jakub Żelechowski 2094 pkt, trzynasty Filip Dudka 2014 pkt. Wszyscy ustanowili rekordy życiowe.

Warto podkreślić że na szesnastu zakwalifikowanych zawodników w roczniku U-16 aż czterech pochodziło z Łęczycy. To grupa młodych utalentowanych zawodników, którzy przy właściwym szkoleniu już wkrótce powinni godnie zastąpić starszych kolegów.

Nie zawiódł oczekiwań członek kadry narodowej w dziesięcioboju U-20 Szymon Kłosiński. Aż w siedmiu konkurencjach poprawiał rekordy życiowe. Najlepiej zaprezentował się w skoku o tyczce (4.40 m 1 m-ce) i pchnięciu kulą (12.92 m 2 m-ce). Ostatecznie po bardzo wyrównanej walce z wynikiem 6493 pkt zajął drugie miejsce. To nowy rekord Okręgu Łódzkiego U-20. Od złotego medalu dzieliło naszego reprezentanta dziesięć punktów. Zwyciężył Mateusz Murias 2513 pkt.

W punktacji medalowej z dwoma drugimi miejscami MKLA Łęczyca zajął wysoką 23 lokatę.

(info, foto: M. Andrysiak MKLA Łęczyca)

Więcej wiadomości:


Ostatnio dodane: