(ZDJĘCIA) Marszałek Schreiber z wizytą w Łęczycy. „Dziękuję za merytoryczne spotkanie”

Dziś w Łęczycy odbyło się spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”, których gospodarzem jest marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

W ramach projektu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”, Marszałek Województwa Łódzkiego wraz z grupą ekspertów odwiedza powiaty Województwa Łódzkiego z informacją o ofercie dla samorządów, mieszkańców i organizacji pozarządowych. Podczas spotkań przedstawiciele Urzędu i podległych instytucji przybliżyli aktualne i planowane konkursy, programy, nabory i granty.

Przed konferencją pan Marszałek miał możliwość bezpośredniej rozmowy z burmistrzami, wójtami i starostami jednostek samorządowych z Powiatu Łęczyckiego. Pan Janusz Mielczarek – Starosta Łęczycki podziękował panu Marszałkowi za osobiste zaangażowanie i nieoceniony wkład w realizację projektu „Tum – perła romańskiego szlaku ziemi łęczyckiej”, którego koniec realizacji planowany jest w roku 2021.

Ideą spotkań organizowanych w powiatach jest dotarcie do jak największej ilości mieszkańców województwa łódzkiego. Pan Marszałek Grzegorz Schreiber uczestniczył w spotkaniu otwartym dla wszystkich. Podczas konferencji swoje prezentacje przedstawiali dyrektorzy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego i przedstawiciele instytucji podległych Samorządowi Województwa, przedstawiając m.in. aktualne i planowane konkursy unijne, realizowane programy wsparcia, możliwości pozyskania grantów. Omawiano także planowane kierunki rozwoju regionu.

„Przyjeżdżając do Was, prowadząc rozmowy chciałem usłyszeć, jak widzicie rozwój swojego regionu i całego województwa. To kluczowa sprawa przy tworzeniu strategii na kolejne lata.Za naszym pośrednictwem powiat łęczycki skorzystał z wielu programów wsparcia. Granty sołeckie, drogi dojazdowe, utrzymanie miejsc pracy, wsparcie dla DPS, długo by wymieniać. Dzięki takim spotkaniom jak dziś, dowiadujecie się o naszych pomysłach i działaniach, ale i my czerpiemy z tych wizyt olbrzymią wiedzę. Dziękuję za miłe, merytoryczne spotkanie” – komentuje marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Dziś marszałek Schreiber pojawił się także w pobliskim Kutnie. Poniżej transmisja ze spotkania:

[🔴 NA ŻYWO] Wizyta Marszałka Grzegorza Schreibera w Kutnie ⤵️

Opublikowany przez Panorama Kutna Środa, 16 września 2020

własne / Starostwo Powiatowe w Łęczycy

Więcej wiadomości:


Ostatnio dodane: