Zatrzymano małżeństwo oszustów. Przez nich pokrzywdzeni zaciągnęli kredyty

Kryminalni z łęczyckiej komendy zatrzymali 68-latka i jego 47-letnią żonę podejrzanych o oszustwa. Ofiarami ich przestępczej działalności padło dwóch mężczyzn, których kusili łatwym zarobkiem i namawiali do brania kredytów. Pokrzywdzeni otrzymywali jedynie formularze do spłaty rat za zakupiony sprzęt. Oszuści wpadli podczas próby zaciągnięcia kolejnego kredytu. Odpowiedzą za oszustwa, co jest zagrożone karą do 8 lat więzienia.

Na początku 2021 roku łęczyccy policjanci zostali zawiadomieni o oszustwie, do którego miało dojść w połowie grudnia ubiegłego roku. Nieznani wówczas sprawcy pod legendą posiadania wspólnych znajomych wzbudzili zaufanie 68-letniego mężczyzny.

Częstując alkoholem zaoferowali mu łatwy zarobek. Ulegając pokusie pokrzywdzony założył konto w banku a następnie zaciągnął kredyt na sprzęt agd i rtv. Jak się okazało, poza formularzem do spłaty rat na kwotę kliku tysięcy złotych, 68-latek nie otrzymał ustalonej zapłaty.

5 grudnia 2021 roku policjanci wydziału kryminalnego pracując nad sprawą pojechali się do sklepu, w którym miał zostać zakupiony sprzęt. Tam w ich ręce wpadła para oszustów, 68-letni mężczyzna i jego 47-letnia żona. Para usiłowała właśnie zaciągnąć kredyt. Wykorzystując tę samą legendę, tym razem skusili 52-latka.

Oboje zatrzymani trafili do aresztu. Jak wynika z ustaleń policjantów, kilka godzin wcześniej w innej miejscowości na dane 52-latka zaciągnęli już kredyt.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie małżeństwu dwóch zarzutów oszustwa i jednego usiłowania oszustwa. Takie przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Łęczyca

Więcej wiadomości:


Ostatnio dodane: