Wpadł z narkotykami, bo… nie miał maseczki. 21-latek zatrzymany w Łęczycy

Policjanci z łęczyckiej drogówki zauważyli pieszego, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania nosa i ust. Jak się okazało mężczyzna nie miał maseczki ochronnej, ale za to w kurtce ukrył narkotyki. Za posiadanie substancji odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak relacjonuje st. asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy łęczyckiej policji, 8 grudnia 2020 roku po godzinie 15:00 policjanci ruchu drogowego pilnując bezpieczeństwa na ulicach Łęczycy, zauważyli pieszego nie stosującego się do obowiązku zasłaniania nosa i ust.

W trakcie legitymowania mężczyzna nerwowo się zachowywał, co wzbudziło czujność funkcjonariuszy. Kiedy policjanci skontrolowali 21-latka, w kurtce ujawnili dilerkę z 1 gramem białego proszku.

Mieszkaniec Łęczycy został zatrzymany i doprowadzony do łęczyckiej komendy. W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny kryminalni znaleźli kolejne dilerki z białym proszkiem. Łącznie zabezpieczyli 9 gramów mefedronu – informuje M. Kowalski.

21-latek usłyszy zarzuty dotyczące posiadania środków psychotropowych wbrew przepisom ustawy. Takie przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo oczywiście został ukarany mandatem za nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych.

Źródło: KPP Łęczyca

Więcej wiadomości:


Ostatnio dodane: