Śmiertelny wypadek. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragedii

Policjanci z komendy powiatowej w Łęczycy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Wilczkowice na drodze W-703. W wyniku zderzenia z autem zginał 46–letni pieszy. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

21 grudnia 2020 roku około godz. 19.10 na drodze wojewódzkiej nr 703, w miejscowości Wilczkowice doszło do zderzenia samochodu osobowego z pieszym. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca peugeotem jadąc w kierunku Łęczycy, potrąciła idącego jezdnią 46-latka.

Mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. 28-letnia kierująca osobówką była trzeźwa. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz przesłuchali świadków tego wypadku. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe

Szczegółowe okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Policjanci apelują do pieszych o używanie elementów odblaskowych, poruszanie się właściwą stroną drogi. Ograniczenie prędkości i zachowanie bezpiecznej odległości podczas manewrów wymijania, omijania niech będzie przestrzegane przez kierujących. Wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo. Zachowajmy szczególną ostrożność!.

źródło: KPP Łęczyca

Więcej wiadomości:


Ostatnio dodane: