Senator Błaszczyk i stowarzyszenie „Na Maksa” upamiętnili bohaterów chryzantemami

Senator RP Przemysław Błaszczyk wraz ze stowarzyszeniem „Na Maksa” odebrał kwiaty od producenta z Gminy Góra Świętej Małgorzaty i w ramach uczczenia 102 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, złożone na terenie Gminy Góra Świętej Małgorzaty, Witoni, Piątku m.in. w miejscach upamiętniających Bohaterów walk o niepodległość Polski, na grobach Żołnierzy – Bohaterów walczących w I i II wojnie światowej, spoczywających na parafialnych cmentarzach oraz kapliczkach i przydrożnych krzyżach.

Akcja związana jest z rządową pomocą skierowaną do właścicieli chryzantem, którzy ponieśli straty w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy w okresie od 31 października do 2 listopada.

Ma ona też charakter symboliczny, a jej celem jest wyrażenie podziękowania dla Bohaterów walczących o odzyskanie niepodległości.

Stowarzyszenie „Na Maksa” zawnioskowało do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o chryzantemy i odebrano kwiaty od lokalnego producenta za pośrednictwem Biura Powiatowego Łęczyca Łódzki Oddział Regionalny ARiMR.

Więcej wiadomości:


Ostatnio dodane: