Nie nosisz maseczki? Policjanci z Łęczycy prowadzą kontrole. Nawet do 500 zł mandatu

Policjanci z łęczyckiej komendy apelują do mieszkańców powiatu, aby nie narażali się na konsekwencję związane ze stanem epidemii. Stosując się do wprowadzonych ograniczeń unikniemy sankcji oraz ryzyka zachorowania.

– Pamiętajmy, że nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. W przypadku świadomych i rażących naruszeń informacja zostanie przekazana do właściwego inspektora sanitarnego – komentują mundurowi.

Od 10 października 2020 roku na terenie Polski poza wyznaczonymi rejonami obowiązuje żółta strefa. Wiąże się z tym między innymi obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Policjanci łęczyckiej komendy nieustanie prowadzą kontrole placówek handlowych, przystanków komunikacji publicznej oraz zasad korzystania z niej. Niemal codziennie odnotowują przypadki braku wzajemnej odpowiedzialności. Do najczęstszych naruszeń należy niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Taka nieodpowiedzialność kończyła się konsekwencjami.

Policjanci nadal będą prowadzić takie działania a w przypadku świadomych i rażących naruszeń informacja zostanie przekazana do właściwego inspektora sanitarnego. Ten może nałożyć karę w formie decyzji administracyjnej nawet do 30 tysięcy złotych.

– Pamiętajmy, że celem naszych działań jest troska o życie i zdrowie wszystkich mieszkańców. Dlatego apelujemy o odpowiedzialność, rozsądne zachowanie w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb – komentują łęczyccy policjanci.

Źródło: KPP Łęczyca

Więcej wiadomości:


Ostatnio dodane: