„KREW(ni) Mikołaja w prezencie potrzebującym” –policyjna zbiórka krwi

3 grudnia 2020 roku „KREW(ni)” św. Mikołaja: policjanci, pracownicy Policji, przedstawiciele klubu HDK PCK „Strażak” oraz mieszkańcy Łęczycy spotkali się przed budynkiem łęczyckiej Policji. Razem dla wspólnego celu – niesienia pomocy, w prezencie potrzebującym oddali ponad 10 litrów krwi. Miłym akcentem towarzyszącym akcji było wręczenie medali „Zasłużony dla Krwiodawstwa” RCKiK w Łodzi.

Chcąc uczcić dzień św. Mikołaja policjanci z łęczyckiej komendy wraz z przedstawicielami Klubu HDK PCK „Strażak” przeprowadzili akcję krwiodawstwa, której przyświecało hasło „KREW(ni) Mikołaja w prezencie potrzebującym”.

Chęć niesienia pomocy przyciągnęła 28 darczyńców, z których po weryfikacji krew oddało 23. Wśród nich jak zawsze byli policjanci i pracownicy z łęczyckiej komendy i przedstawiciele klubu HDK PCK „Strażak”. Do akcji honorowego krwiodawstwa włączyli się również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Dzięki dobroczynności wszystkich bank RCKiK w Łodzi wzbogacił się o ponad 10 litrów życiodajnego płynu.

Miłym akcentem towarzyszącym akcji było wręczenie medali „Zasłużony dla Krwiodawstwa” RCKiK w Łodzi. Odznaczenia trafiły do funkcjonariuszy i pracowników  Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy i Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Podziękowania za nieocenioną, ponad dwuletnią współpracę propagowania honorowego krwiodawstwa wśród policjantów i pracowników policji mł. insp. Zbigniew Gruszczyński – Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy, przekazał na ręce Pawła Makarowskiego Prezesa Klubu HDK PCK „Strażak”.

Dzisiejsza akcja była ostatnią z pięciu zaplanowanych w 2020 roku. Dzięki policjantom, pracownikom Policji i wszystkim, którzy byli z nami przed komendą udało się nam łącznie zebrać ponad 52 litry krwi. To pokazuje, że chęć niesienia pomocy nie jest nam obojętna. Dlatego plan honorowego krwiodawstwa mamy już ułożony na 2021 rok. Zapraszamy już wszystkich darczyńców.

Bądźcie z nami przed Komendą Powiatową Policji
w Łęczycy w 2021 roku w godz. 8.00 – 11.00 :

– 9 luty

– 13 kwietnia

– 15 czerwca

– 17 sierpnia

– 19 października

– 21 grudnia

źródło: KPP Łęczyca

Więcej wiadomości:


Ostatnio dodane: