(FOTO) Makabra na drodze! Nie żyją 2 młode osoby, dziecko w ciężkim stanie

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Pomarzany. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką zginęły dwie osoby.

31 sierpnia 2020 roku ok. godz. 7.30 dyżurny KPP Kutno otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK 92 w miejscowości Pomarzany (gm. Krośniewice).

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym mercedes 19-letnia kobieta z niewiadomych na chwilę obecną przyczyn, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym prawidłowo tirem scania z naczepą kierowanym przez 48-letniego mężczyznę. Mercedesem podróżowały dwie osoby dorosłe oraz dziecko.
W wyniku odniesionych obrażeń na miejscu zmarła 19-letnia kierująca oraz 21-letni pasażer. 10-letni chłopiec został przewieziony Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Łodzi. Ze względu na działania ratownicze, droga krajowa nr 92 była nieprzejezdna przez kilka godzin. Policjanci zorganizowali objazdy. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjasniają kutnowscy policjanci.

Apelujemy i przypominamy!

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn tragedii. Należy jeździć ostrożnie, dostosowując prędkość do własnych umiejętności, pogody, natężenia ruchu oraz stanu nawierzchni. Przypominamy wszystkim, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

Źródło: KPP Kutno. Zdjęcia: PanoramaKutna.pl

Więcej wiadomości:


Ostatnio dodane: