(FOTO) Już niedługo drugi oddział Żłobka Miejskiego zostanie otwarty

„Jest nam niezmiernie miło poinformować, że już niedługo uruchomiony zostanie drugi oddział żłobka Miejskiego” – informuje łęczycki magistrat. Nowo utworzona grupa będzie mogła przyjąć 25 dzieci, a nabór wciąż trwa. Oddział wyposażony będzie w elementy niezbędne do nauki, zabawy i odpoczynku.

Z tej okazji osobne słowa do mieszkańców kieruje Burmistrz Miasta Łęczyca Paweł Kulesza:

Szanowni Mieszkańcy Łęczycy!

Jest mi niezmiernie miło zawiadomić Państwa, iż od dnia 14 grudnia 2020 r. rozpoczyna swoją działalność kolejny oddział dla dzieci w wieku do 3 lat w Żłobku Miejskim w Łęczycy. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu środków zewnętrznych i pracy osób delegowanych do wykonania tego zadania. Szczególne podziękowania kieruję do pracowników Wydziału Oświaty i Pomocy Społecznej naszego urzędu. Jestem dumny, że tak duże przedsięwzięcie o łącznej wartości 517 tysięcy złotych zostało zrealizowane w tym roku.

Nowo utworzona grupa w Żłobku Miejskim w Łęczycy może przyjąć 25 maluchów, dla których przygotowane zostały piękne, przestronne i bogato wyposażone sale. Do dyspozycji dzieci jest nowoczesna łazienka oraz szatnia. Moim celem jest, by najmłodsi mieszkańcy Łęczycy mieli stworzone fantastyczne warunki do zabawy, odpoczynku i nauki. 

Aktualnie trwa nabór do Żłobka Miejskiego w Łęczycy. Dysponujemy na tę chwilę  13  wolnymi miejscami.

Pragnę Państwa poinformować, że 7 grudnia 2020 r. złożony zostanie wniosek o dofinansowanie bieżącej działalności Żłobka Miejskiego. Środki, o które aplikujemy to 800 tysięcy złotych, które pozwolą między innymi na częściowe zwolnienie rodziców z opłat wnoszonych za pobyt dzieci w placówce.  

Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy!

Źródło: Urząd Miejski w Łęczycy

Więcej wiadomości:


Ostatnio dodane: