Chciał ukraść samochód. Wpadł z narkotykami

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego łęczyckiej komendy po raz trzeci w ciągu tygodnia ujawnili przypadek posiadania narkotyków. Dzięki czujności świadka i szybkiej interwencji policji odpowiedzialności karnej nie uniknie 29-letni podejrzany. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, kiedy usiłował skraść samochód. Dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś usiłowanie kradzieży do lat 5.

18 października 2020 roku policjanci zostali zaalarmowani o próbie usiłowania kradzieży samochodu osobowego. Do przestępstwa miało dojść na jednej z ulic w Łęczycy.

Jak się okazało 30-letni mieszkaniec Łęczycy obezwładnił mężczyznę, który usiłował ukraść jego pojazd. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy ogniwa patrolowo-interwencyjnego łęczyckiej komendy, którzy zatrzymali mężczyznę.

Podczas jego przeszukania okazało się, że miał przy sobie metalowe pudełko z zawartością 1 grama marihuany. Sprawcą okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego, który trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo posiadania środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za usiłowanie kradzieży pojazdu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Łęczyca

Więcej wiadomości:


Ostatnio dodane: