15-latka weszła prosto pod koła samochodu, do szpitala zabrał ją śmigłowiec LPR

Do bardzo groźnego wypadku doszło dziś pod Łęczycą. 15-letnia dziewczyna została potrącona przez samochód osobowy. Na miejsce wezwano wszystkie służby, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wraz z rozpoczęcie roku szkolnego uczniowie wrócili do szkół. Wiąże się to nie tylko ze wzrostem natężenia ruchu pojazdów, ale również z większą liczbą pieszych na drogach.

Niekiedy ich pospiech i roztargnienie prowadzą do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Minionej doby piesza zderzyła się z autem osobowym. Policja apeluje nie tylko do pieszych, ale także do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

7 września 2020 roku około godz. 7.20 na drodze w miejscowości Dąbie, gm. Łęczyca doszło do zderzenia 15 – latki z samochodem osobowym. Jak wynika ze wstępnych ustaleń młoda dziewczyna wyszła zza stojącego autobusu wprost po nadjeżdżające auto.

Na miejscu pojawił się śmigłowiec LPR, którym nieletnia została przetransportowana do jednego z łódzkich szpitali. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 30 – letni kierowca audi był trzeźwy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie.

Policjanci apelują nie tylko do pieszych, ale także do kierowców o ostrożność na drogach. Wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo.

źródło: KPP Łęczyca

Więcej wiadomości:


Ostatnio dodane: